Waterstof in plaats van gas voor de gehele provincie! Voordelen: een warm huis, betaalbaar, geen luchtvervuiling.
Bevorder gebruik van waterstof, zodat waterstof op grote schaal in de provincie Groningen kan worden toegepast. Zowel in de industrie als bij particulieren. Hierbij het bestaande gasnet gebruiken. Volgens mij is dit het beste alternatief!
Op dit moment worden er op meerdere plekken in de provincie plannen gemaakt voor bijvoorbeeld groengas, biomassa of lucht. Neem als voorbeeld Wagenborgen/ Nieuwolda. De 1202 huizen die aangesloten moeten worden in deze dorpen zijn voor een groot deel van voor 1940. Dit soort huizen krijg je niet warm met groengas in de winter, met als gevolg dat er houtkachels worden geplaatst. Houtkachels produceren fijnstof. Door dit fijnstof wonen mensen niet meer in een gezonde omgeving.
Het bevorderen van waterstof kan veel vervuilde lucht in onze provincie voorkomen en zelfs doen afnemen. Alle huizen kunnen worden verwarmd met waterstof.