9 Idee van: Anoniem Publicatiedatum: 03 februari 2020

Karakteristieke locaties voor culturele activiteiten

In de provincie zijn veel leegstaande maar karakteristieke locaties te vinden. Gebruik deze voor culturele activiteiten.

In de hele provincie zijn mooie, bijzondere locaties te vinden die we kunnen gebruiken voor andere (culturele) doelen.

  • Kerken als podium voor kunstenaars – (iconen) schilderen, voorlezen, verhalen vertellen, zang (Groninger repertoire).
  • Boerderijen – verkoop kunst, workshops voor Groninger taal, Nederlandse taal, gedichten en verhalen schrijven, kookworkshops.
  • Fabrieksruimtes  – verbouwen tot kunstateliers (zoals in het Ruhrgebied).

Een website als het Forum kan gebruikt worden om de ontwikkelingen bekend te maken en bij RTV Noord kunnen we de verschillende activiteiten onder de aandacht brengen. Ook kan één keer per maand een bus langs alle projecten rijden voor de bevolking en toeristen.

De grond die bij deze locaties hoort is mooi te gebruiken voor het verbouwen en de verkoop van bloemen, fruit en groente en is tevens geschikt voor workshops.
Elk project moet interessant zijn voor alle bewoners van de provincie: jong, oud, gehandicapt, vluchteling. De projecten zorgen voor impulsen om mee te willen doen. De activiteiten trekken mensen als het ware over de streep.